2023.02.16. - „Szép Magyar Beszéd” országos verseny - területi forduló

Szép magyar beszéd – Kazinczy-verseny

A Nyíregyházi Móricz Zsigmond Általános Iskola idén negyedik alkalommal adott otthont a Szép magyar beszéd – Kazinczy-versenynek. A megmérettetést a budapesti székhelyű Kazinczy-díj Alapítvány -  Péchy Blanka emlékére Kuratórium és az Emberi Erőforrások Minisztériuma közösen szervezi és a területi forduló lebonyolításában veszünk részt. A rangos eseményt 2023.02.16-án tartottuk.

Két korcsoportban, 5-6. és 7-8. évfolyamon lehetett nevezni. A gyerekek egy szabadon választott és egy kötelező szöveget adtak elő a zsűrinek, akik a hallottak alapján felállították a rangsort. Az 5-6. évfolyamon továbbjutó nincs, az első három helyezett oklevelet kap, a 7-8. évfolyamon az első három helyezett szintén oklevelet kap, és az első helyezést elért tanuló részt vesz Kisújszálláson az országos döntőben.

A zsűri tagjai voltak: Dr. habil Minya Károly intézetigazgató, a Nyíregyházi Egyetem Magyar Nyelvészeti Tanszékének tanára, Tomasovszki Anita a Nyíregyházi Móricz
Zsigmond Megyei és Városi Könyvtár igazgatónője és Dr. Bihari Albertné a Móricz Zsigmond Kulturális Egyesület alapító titkára.

A TERÜLETI VERSENY EREDMÉNYEI:

Az 5-6. évfolyam helyezettjei:
1. László Benjámin – Nyíregyházi Arany János Gimnázium, Általános Iskola és Kollégium, felkészítő tanára: Szűcs Petra
2. Páll Barnabás – Nyíregyházi Kodály Zoltán Általános Iskola, felkészítő tanára: Pásztor Ildikó
3. Palaga Milán – Nyíregyházi Arany János Gimnázium, Általános Iskola és Kollégium, felkészítő tanára: Szűcs Petra

A 7-8. évfolyam helyezettjei:
1. Vondorkovics Jázmin – Nyíregyházi Bem József Általános Iskola Herman Ottó Tagintézménye, felkészítő tanára: Láda Gergely
2. Kotán Lilla – Nyíregyházi Kölcsey Ferenc Gimnázium
3. Oszlánci-Márkos Balázs – Szent Anna Katolikus Általános Iskola Nyírtelek

A 7-8. évfolyamos korcsoportból az országos döntőbe jutott Kisújszállásra:  Vondorkovics Jázmin

Gratulálunk minden résztvevőnek, sok sikert kívánunk az országos megmérettetésen!

Szeretettel várunk mindenkit jövőre is!